BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Estetisyenlik Kariyer Yolları

Estetik alanının çeşitli doğası nedeniyle, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok estetisyen kariyer yolu vardır! Gönderen cilt bakımı kariyer salonu yönetimine, estetisyen sektörü içinde dallara için çeşitli olanaklara sahip ve farklı roller sayısız girin.

Reform Akademi, “ Estetisyenler ne tür işler alabilir? ” sorusunu yanıtlamanıza yardımcı olmak için burada. ” Sizi geleceğinize güzellikler içinde hazırlayacağız.

1. Cilt bakımı uzmanları
Cilt bakımı, kişisel bakımın en yaygın biçimlerinden biri haline geldi. Gelecekteki estetisyenler için cilt bakımı kariyerine sahip olmayıtercih edeceklerdir . Sonuçta cildimiz en büyük organımızdır ve bu nedenle uygun şekilde bakılması gerekir. Cilt bakımı konusunda bir tutkunuz varsa, aradığınız yol bir cilt bakımı uzmanı kariyeri olabilir!

Nasıl cilt bakımı uzmanı olurum? Reform Akademi gibi sertifikalı bir güzellik okulundan alacağınız doğru eğitimle, kısa sürede estetisyenlik lisansınızı alabilir ve cilt bakımı kariyerinize başlayabilirsiniz !

İşte bir cilt bakımı uzmanı olarak izleyebileceğiniz tüm yollar :

Yüz bakım uzmanı
Üretim Danışmanı
Epilasyon uzmanı
Masaj terapisti
Tıbbi estetisyen
Ve dahası!
2. Medikal Estetisyen
Medikal estetisyenler cilt bakımı uzmanları olarak becerilerini dermatologların ofisleri, kozmetik cerrahların ofisleri ve tıbbi kaplıcalar dahil tıbbi bir ortama getirir . Medikal estetisyenler , çalışmayı seçtikleri ortama bağlı olarak birçok ünvana sahip olabilirler. Örneğin, daha geleneksel tıp alanları, estetisyenlerinin tıbbi nedenlerle cildi iyileştirmeye yönelik tedavilere odaklanmasını sağlayabilir.  tıbbi Cilt gençleştirme, enjektabi, lazer gibi daha yoğun cilt bakımı uygulamalarında epilasyon vb..

Örneğin lazer epilasyon gibi yollar karmaşık teknoloji bilgisi gerektirir. Üzülmeyin, Reform Akademi bu bilginin ana estetisyenlik programında özetlendiği çok sayıda lazer epilasyon dersleri var . Hangi yolu seçerseniz seçin, müşterilerinizin içten ve dıştan ellerinden gelenin en iyisini hissetmelerine yardımcı olacaksınız.

3. Makyaj sanatı
İnsanların kendilerini güzel hissetmelerine yardımcı olmayı seviyor musunuz? Makyaj sanatında bir estetisyen kariyer yolu seçmeyi düşünün ! Estetisyen makyaj sanatçısı işi olanlar, estetisyenlik kursunda öğrendikleri makyaj becerilerini, müşterilere cilt tonları ve yüz kemik yapısı için en iyi makyaj türlerini öğretmek için kullanabilirler. Ayrıca müşterilere doğru yüz temizleme ve makyaj uygulama teknikleri konusunda talimat verebilir, satın alınacak araç ve markalar hakkında önerilerde bulunarak müşterilere ürün satabilirsiniz.

Öğretme fırsatlarına gelince, makyaj sanatçıları kişiselleştirilmiş eğitim sağlamak için dersler verebilir veya yerel perakendeciler ve kendi müşterileriyle bire bir olarak çalışabilir.

4. Salon veya spa sahibi
Bu işte uzun süreli deneyim kazanmış estetisyenler için bir spa veya güzellik salonu açmak harika bir estetisyen kariyer yoludur . Uygulamalar, tedavileri yöneterek ve hizmet sunarak, aynı zamanda personeli denetleyip yöneterek müşterilerle çalışmaya devam edebilir.

Estetisyenlere uygulamalı tedaviler ile eğitim, pazarlama ve günlük operasyonları denetlemeye odaklanan bir yönetim rolü arasında geçiş yapma seçeneği sunar.

5. Estetik eğitmeni
Başkalarına öğretmek için bir yeteneğiniz olduğunu düşünüyor musunuz? Estetisyenler, eğitimlerini ve zaman içinde geliştirdikleri becerileri bir öğretmenlik kariyerine geçiş yapmak için kullanabilirler. Bir eğitimci olarak eğitmenler, becerilerini hevesli estetisyenler, güzellik satış temsilcileri ve gelişen makyaj sanatçılarıyla paylaşabilir ve öğretebilir. Bir estetik eğitmeni olarak güzellik endüstrisinin gelecekteki öğrencileriyle bilgi birikiminizi paylaşın.

6. Marka temsilcisi
Estetisyenlik kariyerinizde müşterilerinize bazı markaları diğerlerinden daha fazla önerebilirsiniz. Belirli bir markanın ürünlerini kullanma ve uygulama konusunda deneyimli olanlar, favori güzellik markalarının satış temsilcisi olabilirler.

Spesifik ürünleri kullanma deneyimi, estetisyenlere değerli bilgiler sağlayarak, onlara bir markanın ürünlerinin değerini ve inceliklerini net bir şekilde açıklama ve uzmanlıkları ve bilgileriyle alıcıları şaşırtma yeteneği verir.

Reform Akademi Sizi Tüm Estetisyenlik Kariyer Yollarına Hazırlayabilir
Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda estetisyenlik kariyer yolu ile, istediğiniz kariyer hedeflerine ulaşmak için uygun eğitime ihtiyacınız var. Reform Akademi en kapsamlı estetisyenlik programlarını arıyorsanız , Reform Akademi’den başkasını aramayın. Programımız, öğrencilerimize içten ve dıştan doğru bir şekilde bakabilmeniz için size bilim ve yaratıcılığı nasıl harmanlayacağınızı öğretmek üzere tasarlanmıştır.

İster cilt bakımı alanında kariyer arıyor olun, ister kendi işinizi açmaya can atıyor olun , benzersiz programınıza uyacak şekilde gündüz programımız veya estetisyenlik okulu derslerimizle estetisyenlik lisansınızı kazanabilirsiniz .

Bir estetisyen olarak kariyerinize başlamaya hazır mısınız? Reform Akademiye kaydolmak için bugün çevrimiçi başvurun veya daha fazla bilgi için 0212 213 4070 – 0544 274 5410 numaralı telefonu arayın.