BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

En iyi kapatıcı nasıl seçilir ve kullanılır?

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Kapatıcılar ciltteki renk değişimlerini ve kusurları gizler. Fondöteninizle birleştiğinde koyu, gölgeli alanları aydınlatır ve pürüzsüz, eşit bir cilt tonu yaratırlar. Cilt tipiniz ve cilt probleminiz için en iyi kapatıcıyı nasıl seçeceğinizi ve kullanacağınızı öğrenin.

Kapatıcı kullanımıyla ilgili mitler

Bir kapatıcının nasıl seçileceğinin ve uygulanacağının ayrıntılarına girmeden önce, kapatıcılarla ilgili birkaç kalıcı efsaneyi çürüterek başlayalım.

  • Kapatıcı fondötene bir alternatif değildir. Daha fazla kapatıcılık arıyorsanız fondöteninizi uyguladıktan sonra kapatıcı kullanın . Kapatıcıyı yalnızca farklı renkteki küçük cilt bölgelerine (göz altı, burun çevresi ve leke) uygulayın.
  • Fondöteni atlamak ve sadece gerektiğinde kapatıcı kullanmak, ancak neredeyse mükemmel bir tene sahipseniz işe yarar. Ve o zaman bile kapatıcınız ten renginize mükemmel şekilde uymalıdır. Ayrıca, çok ince katmanlar halinde idareli bir şekilde uygulamayı unutmayın.
  • Sivilce, kahverengi pigmentasyon veya kırmızı doğum lekeleri gibi cilt problemlerini makyaj yaptığınızı görmeden gizlemek mümkün değildir. En iyi kapatıcıların bile sınırlamaları vardır.

Kapatıcı seçme kuralları

Cilt tipinize ve cilt probleminize uygun bir kapatıcı seçin. Aşağıdaki yönergelere bağlı kalın:

  • Kuru cildiniz var mı? O zaman sadece kuruluğu vurgulayacağı için mat yüzeyli bir sıvı kapatıcı tercih etmeyin.
  • Genişlemiş gözenekli yağlı bir cildiniz varsa, kremsi bir kapatıcı veya stick kapatıcı kullanmayın. Dokuları gözeneklerinizi tıkayabilir ve cildinizin parlak görünmesini sağlayabilir.
  • Koyu halkaları, kahverengi veya kırmızı lekeleri gizlemek istiyorsanız, orta veya daha yüksek kapatıcılık sağlayan bir kapatıcı arayın.
  • Göz altlarınıza kapatıcı kullanıyorsanız ten renginizden sadece bir veya iki ton açık olanı seçin. Kapatıcınız, yüzünüzün diğer tüm bölgelerinde fondöteninizin rengiyle mükemmel uyum sağlamalıdır.
  • Orta ila şiddetli cilt renk değişimlerinden şikayetçiyseniz, daha fazla pigment içeren bir kapatıcı kullanın. Kapatıcıyı daha az görünür olacak şekilde kapatıcıyı fondöteninize karıştırabileceğiniz için daha doğal bir görünüm için bunu bir fondötenle birleştirin.
  • Hangi kapatıcının sizin için en uygun olduğunu bulmak için renkler, dokular, bitişler ve tekniklerle deneyler yapın.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]