BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Dünyanın Dört Bir Yanından Güzellik Sırları

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Hindistan

Geleneksel bir Hindu gelini evlendiğinde, Haldi töreni olarak bilinen törende yüzünde ve ellerinde zerdeçal ezmesi kullanır. Bu sembolik bir jesttir. Zerdeçalın rengi, astrolojik olarak refah ve başarıyı temsil eden Jüpiter gezegenine benzetilir. Oradaki birçok kadın zerdeçalın parlayan bir cilt için mükemmel olduğunu söylüyor.

 

Meksika

Kadınlar, Meksika’da Agave bitkisinden elde edilen nektarın, yulaf ezmesi veya pişmiş pirinçle karıştırılarak bitkinin nemlendirici özelliklerinden yararlanılması için bir yüz peelingine dönüştürüldüğünü ve bunun “yaşlanmayı geciktirici ve yaraların iyileşmesine yardımcı olduğunu” söylüyor.

 

Avustralya

Avustralya’ya özgü olan kakadu eriği, C vitamini bakımından yüksektir ve genellikle yüz kremlerinde kullanılır. Cildin yaşlanmasını önlemeye, çatlakları iyileştirmeye ve bir gecede sivilceleri iyileştirmeye yardımcı olduğu bilinmekte.

 

Brezilya

Acai meyveleri Brezilya’da bir güzellik elyafı olarak kabul edilir. A, B, C ve E vitaminleri bakımından zengindir, bunlar yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olduğu söylenen küçük antioksidan dolu meyvelerdir  diye açıklanıyor. Sadece onları yemekle kalmazsınız, aynı zamanda onları ezip meyve suyunu ellerine sürdükten sonra “Brezilyalıların onu krema olarak kullandığını göreceksiniz”.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]