BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj neden yapılır ile başlayalım; makyaj yüz hatlarında parlaklığı gençliği öne çıkarmak çıkarmak için, yapılır. Yüz hatlarında ki simetri korunması için hafif müdahaleler, kesinlikle yüzü daha ön plana çıkarır iken, bulunulacak ortama göre yapılan makyaj çalışmaları ise;  çok önemli bir püf noktası dır.

Öncelikle fizyolojik durumunuzun iyi bilinmesi gereklidir. Hele hele kalıcı makyaj yapmak istiyor iseniz çok dikkat etmelisiniz. Her makyaj her yüzde iyi durmayacağı gibi tek dokunuşta insanları aynı tip yapacak da bir sihir yok ne yazık ki.

Estetisyenlik kursu mezunlarının sahip olduğu en iyi özellik makyaj yapılacak cildi iyi tanımaları ve doğru müdahaleyi bilmleridir.

Kısaca özetlemek gerekirse; ağır makyaj cildi olduğundan daha yaşlı gösterecek olup istenen etkininin yok olmasına neden olacaktır. Ek olarak cild dengesine, uymayan dokunuşlar, yüz simetrisinin bozulmasına ve istenmeyen bir efektin oluşmasına neden olacaktır. Makyaj ustalarının en çok değindikleri husus makyaj yönünün aşağıdan yukarıya doğru olduğu konusudur. Makyajı aslında yer çekimine karşı yapılması gerektiğini bu şekilde yüz de ki canlılığın daha çok öne çıkarılacağını belirtirler. Aslında bütün püf nokta bu, doğallığı koruyan makyaj malzemesi seçimi ile çok farklı bir görünümü elde edebilirsiniz. Unutulmaması gereken ise, çok fazla kullanılan makyaj malzemesi cildi olduğundan daha yaşlı gösterecek ve bu da makyaj hedefimizden bizi uzaklaştırılacaktır. Kişi öncelikle doğru eğitimi almış bir Güzellik uzmanından kendi cilt yapısı için bilgiler almalıdır. Güzellik kursu mezunun öncelikli amacı cildin parlak ve genç dokusunu öne çıkarmaktır. Çünkü Estetisyenlik kursların da öncelikli eğitim bu yöndedir. Artık eskisi gibi basmakalıp fikirlerle değil bilimsel çalışmalar ışığı altında eğitim görmüş (en önemlisi MEB sertifikalı Güzellik kursu mezunu)  kişilerden tavsiye alınmalı ve onların gözetiminde dermatolojik olarak takip edilen bir süreçte kendine bakmalıdır.