BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Detoks Nedir?

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Detoks, kısaca detoksifikasyon, vücudunuzda olabilecek toksinlerin veya sağlığa zararlı maddelerin yok edilmesi işlemidir.

Herkes, vücudunu uzun vadeli sağlıklarını veya esenliklerini bozabilecek zararlı maddelere maruz bırakmak zorunda kalır. Vücudunuzu detoksifiye etmek istiyorsunuz, ancak bir haftalık tedavi için zamanınız yok mu?

Vücut detoksifikasyonu şu anda modadır ve “detoks” veya “şifa orucu” dahil olmak üzere çok sayıda isim taşır. Tüm bu fenomenler aynı süreci, yani vücudunuzdaki tüm toksinleri atıp, onu içeriden arındırmayı tanımlar.

Doğal detoks yollarınızın bloke olmasının bazı nedenleri:

  • Kötü beslenme: işlenmiş gıdalar, şeker ve aşırı tuz açısından zengin bir diyet yemek.
  • Toksinlere maruz kalma: Ortalama bir insan her gün 100’den fazla toksine maruz kalır. Bu toksinler soluduğunuz havada, içtiğiniz suda, yediğiniz yiyeceklerde, evinizde, ofisinizde ve hatta güzellik ve kişisel bakım ürünlerinizde bulunmaktadır.
  • Stres ve Olumsuz Duygular – Stres ve olumsuz düşünce ve duygular, vücudunuzu sandığınızdan daha fazla etkiler ve sağlığınızı ve bedensel işlevlerinizi etkileyen toksinlerin birikmesine neden olur.
  • Sağlıksız Yaşam Tarzı Alışkanlıkları – Egzersiz eksikliği, uyku eksikliği ve genel öz bakım eksikliği sağlığınız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Uykusuz kaldığınızda enerjiniz azalır

[/el_text_html][/el_column][/el_row]