BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Daha dengeli bir cilt için dört önemli ipucu

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Günlük cilt bakım rutininize iyi bakın. Lekelerle ilgili bir sorunun mu var? Yoksa lekelerin geride bıraktığı kırmızı işaretleri mi gizlemeye çalışıyorsunuz? Bu ipuçlarıyla cildiniz gözle görülür şekilde daha dengeli olacak!

İpucu 1: Tahriş edici içerikli ürünlerden kaçının

Tahriş edici bileşenler (uçucu yağlar, narenciye özleri, mentol ve alkol gibi) içeren ürünler günlük tahrişe neden olabilir. Bu, cildin iyileşmesinin daha uzun sürdüğü anlamına gelir. Ayrıca yağlı cildin daha da yağlanmasına neden olabilirler.

İpucu 2: Cilt bakımı ve makyaj ürünlerinizin cilt tipinize uygun olup olmadığını kontrol edin

Yağlı bir cilde sahipseniz, zengin kremler kullanmayın. İçerdikleri yumuşatıcılar, lekeleri şiddetlendirdikleri ve gözenekleri tıkadıkları için genellikle cilt tipiniz için sorun yaratır.

Stick formda fondöten, kapatıcı ve krem ​​allık gibi katı makyaj malzemeleri kullanmaktan kaçının. Bunlar genellikle gözeneklerinizi tıkayan balmumu veya mumsu bileşenler içerir. Jel dokulu ürünler, hafif, sıvı losyonlar veya tozlar cildiniz için daha iyidir.

3. İpucu: İyi formüle edilmiş bir BHA eksfoliyanı kullanın

Düzenli olarak bir BHA (beta hidroksi asit / salisilik asit) eksfoliant kullanmak önemlidir. Bir peeling, ölü cilt hücrelerini temizleyerek cildinize yardımcı olur. Ayrıca gözeneklere derinlemesine nüfuz eder ve siyah nokta, milia ve lekelere neden olabilecek tıkanıklıkları temizler. Bir BHA eksfoliyanı ayrıca kızarıklığı azaltan güçlü bir anti-inflamatuardır.

4. İpucu: Gözenek bakımınızı hızlandırın

Günlük cilt bakımı rutininizden memnun değilseniz, bir veya iki daha güçlü ürün eklemek kısa sürede sonuç verecektir. Aşağıdaki ürünleri bir deneyin:

  • Son derece etkili bir BHA ürünü seçin.
    Son derece etkili bir BHA ürünü seçin. Bizim % 2 BHA eksfoliyant Yaşlanma Karşıtı direnmeye arındırır cilt dokusu, genişlemiş küçülür gözenekleri ve gözle görülür solduğu sonrası koparma işaretleri. Günlük kullanın ve sonuçlar tahriş olmadan harika. Dikkat edin: Bir eksfoliyan kullanırken, zaman içinde kademeli olarak oluşturun.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]