BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Cilt Tipleri

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Cilt tipinizi anlamak, cildinize bakmanın en etkili yolunu keşfetmede önemli bir ilk adımdır. Tüm cilt tipleri, temizleyici ve nemlendirici gibi ürünleri kullanmaktan fayda sağlarken , hangilerini kullanacağınız, ne tür bir cilde sahip olduğunuza bağlı olacaktır.

Yağlı cilt , en yaygın olarak yüzün t bölgesinde (alın, burun ve çene) aşırı yağ içeren cilt anlamına gelir. Yağlı cilt, parlak görünme, yağlılık hissi verme eğilimindedir ve genellikle lekelere ve sivilcelere eğilimlidir.

Normal cilt dengelidir – çok kuru veya çok yağlı değil. Normal cilde sahip olanlar tipik olarak sivilce veya pul pul dökülmeye eğilimli değildir ve dengeli bir t-bölgesine sahip olma eğilimindedir.

Karma ciltlerin hem kuru hem de yağlı bölgeleri vardır. Örneğin, cilt tipik olarak alın, burun ve çenede parlakken yanaklarda kuru veya normal görünür.

Kuru cilt genellikle pürüzlü, pullu, pul pul, kaşıntılı veya genel olarak susuz kalmış bir görünüm ve his ile tahriş olur .

Hassas cilt kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterir ancak genellikle gözle görülür kızarıklık ve kuruluk ile karakterizedir . Hassas cilt her zaman gözle görülür belirtiler göstermeyebilir ve sadece rahatsızlık hissine sahip olabilir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]