BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Cilt Bakımı Rutininizin İhtiyaç Duyduğu Tek 3 Adım

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

 

Gereksiz cilt bakımı adımlarına kapılmak kolaydır, özellikle de beslenmenizdeki herkes 14 üründen oluşan gece rutinini bırakıyor gibi göründüğünde. Ancak giderek daha fazla uzman, sağlıklı ciltler için daha basit ve modern bir yaklaşım öneriyor. Düşünün: daha az adım, daha hedefli içerik.

İster 2021’in nihayet ciddi bir cilt bakımı rutini taahhüt edeceğiniz yıl olduğuna karar vermiş olun, ister ürünlerinizi parçalayıp temellere geri dönmek istiyor olun, bu üç (özelleştirilebilir!) Adım, başarmak için ihtiyacınız olan tek şeydir. en iyi ışıltı.

  1. Temizleyin

Nasıl yaparsanız yapın, yüzünüzü temizlemek ilk önceliğiniz olmalıdır – sadece kirleri ve ölü yüzey hücrelerini temizlemeye yardımcı olduğu için değil, aynı zamanda uygulayacağınız her ürün temiz cilde daha iyi emeceği için.

Nasıl temizleyeceğiniz cildinizin ihtiyaçlarına bağlıdır.  Cildiniz genç ve sağlıklıysa, yüzünüzün elle manipülasyonu, çıkmaya hazır hücreleri çıkarmak için yeterlidir, böylece parmaklarınızı ve nazik bir temizleyiciyi kullanabilirsiniz. Yaşlandıkça, hücre yenilenmesi yavaşlar ve bu da cildin donuk, pul pul ve ürünleri daha az emmesine neden olabilir – temizleme adımınızın bir parçası olarak pul pul dökmek isteyebileceğiniz tüm belirtiler. Bu, bir ovalama veya temizleme cihazı ile fiziksel pul pul dökülme veya AHA’lar veya enzimler gibi bileşenlerle kimyasal pul pul dökülme yoluyla elde edilebilir.

  1. Doğru

Yüzün temizlendiğinde, işe koyulma zamanı. Düzeltme adımı hedeflenen tedavinin gerçekleştiği yerdir ve belirli bir sorunu ele almak için maskeleme, gözeneklerinizi temizleme ve / veya konsantre bileşenlerle serum uygulamayı içerebilir .

Cildinizin dengesizliklerini düzeltmek, nemlendirici hyaluronik asit serumu uygulamak gibi tek bir adım olabilir veya birden fazla ürünü içerebilir. Günün saatine veya haftanın gününe bağlı olarak farklı görünebilir. Örneğin , gündüzleri bir C vitamini serumu ve haftada birkaç gece bir retinol tedavisi kullanabilirsiniz . En önemli şey, cilt tipinize ve mevcut durumuna göre cildinize ihtiyacı olanı vermektir.

  1. Koruyun

Evet, bu size her gün güneş kremi kullanmanızı hatırlattığımız kısımdır – ancak cildinizi korumak aynı zamanda doğal nem bariyerini güçlendirmekle de ilgilidir.  Cildin bariyerini korumak, sağlıklı cilt için yapabileceğiniz en önemli şey ve bunu yapmanın en iyi yolu doğru nemlendiriciyi kullanmaktır . Cildiniz kuru ve gergin hissediyorsa veya yeni pullu veya hassas yamalarınız varsa bunlar, bariyerinizin zayıflayabileceğinin işaretleridir.

 

[/el_text_html][/el_column][/el_row]