BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanmalıdır?

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

ADIM 1: TEMİZLEYİCİ

Sabahları yüzünüzü ılık suyla yıkayarak başlayın veya gerekiyorsa cilt tipinize göre tasarlanmış yumuşak bir yüz temizleyiciyle yıkayın.

ADIM 2: TONİK

Çoğu insan toniği atlamayı tercih ediyor, çünkü kısmen çoğu toniğin sert olduğu ve cildi tahriş ettiği yönünde kalıcı bir varsayım var. Neyse ki artık durum böyle değil. Gözenekleri fiziksel olarak “küçültmezler”, ancak yeni tür antioksidanlar, vitamin-B türevleri ve hatta asitleri tonlama gibi birçok amaca hizmet edebilir. Ek olarak, her toniğin türü farklı bir cilt sorununa yöneliktir, bu nedenle cilt sorununuz için doğru türü kullanmak önemlidir.

ADIM 3: ANTİOKSİDANT SERUM

Serumlar  , belirli endişeleri gideren süper konsantre, besleyici yoğun tedavilerdir, bu nedenle onları cilde mümkün olduğunca yakın tutmak daha iyidir. Bugün piyasada çeşitli serumlar mevcuttur, ancak gündüzleri için, cildinizin enflamatuar tepkisini köreltmekten UV ışınlarından ve çevresel kirleticilerden gelen hasarı nötralize etmeye kadar çeşitli faydalar sağlayan antioksidan serumları önerilmektedir

ADIM 4: GÖZ KREMİ

Kurul sertifikalı bir dermatoloğa  göre, 20’li yaşlardan itibaren günde iki kez olmasa da en azından her gece bir göz kremi sürmek çok önemlidir. Göz kapağı derisinin sağlığını ve kalınlığını korumakla ilgili. Bu bölgedeki cilt kalitesini erkenden iyileştirmek, göz kapağı cildinin daha sonra gevşekliğini ve pürüzsüz görünümünü kolayca kaybetmemesini sağlar.

ADIM 5: NEMLENDİRİCİ

Uzmanların çoğu, nemlendirici uygulamak için en iyi zamanın cilt hala nemliyken olduğunu söylüyor. Bu nedenle serumunuzu veya nemlendiricinizi ne kadar erken uygularsanız, ihtiyaç duyduğunuz hidrasyonu o kadar çabuk kilitleyebildiğinizi tavsiye eder.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]