BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Cilt Bakım Ürünlerimi Hangi Sırayla Uygulamalıyım?

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Cilt uzmanlarına her yeni cilt bakım ürünü aldığımızda veya rutinimize bir adım eklediğimizde merak ettiğimiz soruyu sorduk: Cilt bakım ürünlerimi hangi sırayla uygulamalıyım ve önemli mi? Görünüşe göre öyle!

Sıra Önemlidir, İşte Nedeni

Cilt bakımı ürünlerinizi doğru sırayla uygulamak, cildinizin her bir ürünün tüm faydalarını almasını sağlar.

Cildin görevi bir şeyleri dışarıda tutmaktır, ancak kullandığımız cilt bakım ürünlerinin çoğunda içeri girmesini istediğimiz bileşenler var. Mükemmel şekilde formüle edilip mükemmel şekilde uygulandığında bile, bu temel bileşenlerin yalnızca çok küçük bir miktarı cilde nüfuz edebilir. Ürünleri doğru sırayla uygulamazsanız, cilt bakımı rejiminizden en iyi sonuçları göremezsiniz.

Cilt Bakımı Ürünlerinizi Nasıl Katmanlı Yapabilirsiniz: Adım Adım Kılavuz

Peki hangi ürün neyin üstüne çıkıyor? İzlenmesi gereken basit bir kural, ürünlerinizi en ince kıvamdan en kalına veya sıvıdan kremaya uygulamaktır. Genel olarak, ince-kalın düşünün, ancak aynı zamanda önce cilde nüfuz etmesi için en önemli bileşenlere sahip ürünleri (serumlardaki antioksidanlar gibi) kullanmak ve üzerine oturması gereken ürünlerle bitirmek istiyorsunuz. Gündüz Rejiminiz

Sabah rutini tamamen güneşten, kirlilikten ve elementlerden korunmakla ilgilidir, bu nedenle peeling pedlerinizi ve retinol gibi tedavi ürünlerinizi geceye bırakın.

ADIM 1: TEMİZLEYİCİ

Sabahları yüzünüzü ılık suyla yıkayarak başlayın veya gerekirse cilt tipinize göre tasarlanmış yumuşak bir yüz temizleyiciyle yıkayın.

ADIM 2: TONİK

Çoğu insan toniği atlamayı tercih ediyor, çünkü kısmen çoğu tonerin sert olduğu ve cildi tahriş ettiği yönünde kalıcı bir varsayım var. Neyse ki, artık durum böyle değil. Gözenekleri fiziksel olarak “küçültmezler”, ancak yeni tür tonerler, antioksidanlar, vitamin B türevleri ve hatta asitleri tonlama gibi birçok amaca hizmet edebilir. Ek olarak, her toner türü farklı bir cilt sorununa yöneliktir, bu nedenle cilt sorununuz için doğru türü kullanmak önemlidir.

Bununla birlikte, tüm hayatınız boyunca toner kullanmadan yaşadıysanız ve cildiniz sağlıklı görünüyorsa, birini kullanmaya başlamanıza gerek yoktur. Tonerler, sert sabunlardan çok bazik hale geldikten sonra cildin pH’ının geri dönmesine yardımcı olmak için yapılmıştır. Yüz temizleyiciler artık o kadar dengeli ki, tonerler benim için gerekli bir adım değil. Bununla birlikte, kullanmaktan hoşlandığınız bir toner varsa, ona yapışmanın hiçbir zararı yoktur.

ADIM 3: ANTİOKSİDANT SERUM

Serumlar, belirli endişeleri gideren süper konsantre, besleyici yoğun tedavilerdir, bu nedenle onları cilde mümkün olduğunca yakın tutmak daha iyidir. Bugün piyasada çeşitli serumlar mevcuttur, ancak gündüzleri için cildinizin enflamatuar tepkisini köreltmekten UV ışınlarından ve çevresel kirleticilerden gelen hasarı nötralize etmeye kadar çeşitli faydalar sağlayan antioksidan serumları önerilmektedir.

ADIM 4: GÖZ KREMİ

20’li yaşlardan itibaren günde iki kez olmasa da en azından her gece bir göz kremi sürmek çok önemlidir. Göz kapağı derisinin sağlığını ve kalınlığını korumakla ilgili. Bu bölgedeki cilt kalitesinin erken dönemde iyileştirilmesi, göz kapağı cildinin daha sonra gevşekliğini ve pürüzsüz görünümünü kolayca kaybetmemesini sağlıyor.

En iyi sonuçlar için tutarlılık çok önemlidir. Zamanla düzenli olarak göz kremi kullanımı, göz kapağı derisinin elastik kalmasını sağlar ve bazı ince çizgileri veya kolajen kaybını iyileştirebilir veya önleyebilir. Unutma: Hiçbir şey sihir değildir. Sonuçlar bir gecede ortaya çıkmaz. SPF’li bir göz kremi seçerek veya her gün güneş kremi uygulayarak, gözlerinizin etrafındaki hassas cildi daha da koruyabilirsiniz. Gözlerinizi kısmaktan gözünüzün köşelerinde sürünen çizgiler ve UV ışınlarından korunmak için güneş gözlüğü takmayı unutmamalarını tavsiye edilmektedir.

 

[/el_text_html][/el_column][/el_row]