BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Cilt Bakım Rutini

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Günlük cilt bakımı rutinine sahip olmak her zaman cildimin çok daha sağlıklı olmasına sebep vermiştir.

Üç temel adım vardır ve bunlar: temizleme, nemlendirme ve güneş kremi. Sabah, isteyeceksiniz yüzünü yıkayarak başlayın Yağlı veya sivilceye eğilimli bir cildin varsa, yüz yıkama suyu kullanmak isteyebilirsin. Kuru veya hassas cilde sahip olanlar, genellikle kremsi bir dokuya sahip olan nazik temizleyiciler kullanmalıdır.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizi nemlendirmek için cilt bakım ürünlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Sabahları daha hafif bir nemlendirici kullanmak isteyeceksiniz , özellikle üzerine makyaj yapmayı planlıyorsanız. Güneş kremi söz konusu olduğunda , uzmanlar geniş spektrumlu korumalı ve en az 50 faktör sahip bir güneş kremi kullanmanızı tavsiye ediyor. Bu özellikleri de karşılayan bir günlük nemlendirici bulursanız , hem nemlendiriciniz hem de güneş koruyucunuz olarak kullanabilirsiniz.

 

Geceleri güneşe maruz kalma konusunda endişelenmediğiniz için, burada sadece iki şey yapmanız gerekir: Temizleyin ve nemlendirin. Öncelikle makyajınızı çıkartın. Cildinizin havalanması için makyajınızı çıkarmak çok önemlidir. Cilt tipinize uygun bir makyaj temizleme suyu kullanın. Makyajınızı çıkardıktan sonra suratınızı saf su ile yıkayın. Ardından suratınızı nemlendirmek için günlük olarak kullandığınız kremleri kullanın.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]