BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

CİLDİNİZ İÇİN NEMLENDİRİCİ SEÇİMİ

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Cildinizi sağlıklı ve güzel tutmak için günlük yüz rutininizde iyi bir nemlendirici şarttır, ancak en uygun nemlendiriciyi nasıl seçersiniz? Cildinize ve ihtiyaçlarına en uygun nemlendiriciyi bulmak için birkaç faktörü göz önünde bulundurmalısınız.

Nemlendirici seçmenin 4 maddesi

  • Cilt tipi. Her cildin farklı ihtiyaçları vardır, bu nedenle, belirlemeniz gereken ilk şey cilt tipinizdir. Kuru ise, daha fazla nemlendirici bileşene ve daha zengin bir dokuya ihtiyacınız olacaktır; yağlı cilt daha hafif, hızlı emilen bir krem ​​gerektirir ve karma bir cilt, T bölgesinde parlaklık kontrolü ancak yüzün diğer bölgelerinde nem gerektirir. Hassas ve reaktif cilt, yatıştırıcı, nazik ve nemlendirici formüller için en iyi adaydır.
  • Yaş zamanla cilt lipidlerini kaybeder ve kolajen üretimi azalır. Bu nedenle cilt giderek daha fazla neme ve yoğunluğunu ve sıkılığını yeniden kazanmasına yardımcı olan bileşenlere ihtiyaç duyar. Zeytinyağı gibi aktif antioksidanlar, erken hücresel yaşlanmayı, lekeleri, sarkmaları ve kırışıklıkları önlemek ve bunlarla mücadele etmek için mükemmel bir seçenektir.
  • Ele alınması gereken endişeler. Yazdan sonra güneşe, klora ve klimalara maruz kalmış cildi onarmak gerekiyor, cildin yenilenmesine yardımcı olan nemlendirici ve yatıştırıcı içerikli daha bakımsız bir nemlendirici bu durumlarda ideal seçim olacaktır.
  • Cilt yılın zamanına göre ihtiyaçlarını değiştirmekle kalmaz, aynı gün içinde farklı bakımlara da ihtiyaç duyar. Sabahları koruma ve nemlendirme, geceleri ise optimal yenileyici ve yaşlanma karşıtı bir işlev gerektirir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]