BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

BÖLÜNMÜŞ SAÇ UÇLARI

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Saçınızın sağlığını bozmaktan ve büyümesini engellemekten başka hiçbir amaca hizmet etmezler. En kötüsü, güzel saç günlerinin baş düşmanı olan bölünmüş uçların geri dönüş yapmasıyla ün salmış olmasıdır. Bu nedenle, düzenli düzeltmelerin hayal kırıklığını anlıyoruz.

BÖLÜNMÜŞ UÇLARIN NEDENLERİ

  • Bölünmüş saç uçlarına neyin neden olduğunu bilmek, sorunun üstesinden gelmeyi ve uygun bölünmüş saç uç çözümüne ulaşmayı kolaylaştırır.
  • Şekillendirme araçlarınıza bir mola verin. Saç maşaları, düzleştiriciler, fön makineleri ve diğer ısıyla şekillendirme aletleri saçınızı kurutur ve hasar sürecini hızlandırır. Bu, bölünmüş uçlara ve kırılgan saçlara yol açar.
  • En iyi saç bakım ürünlerini kullanıp havluyla saçınızı yanlış şekilde kurutuyorsanız, her şeyi yanlış anladınız. Aşırı suya batırmak için buklelerinize kaba bir havlu sürmek yerine yumuşak bir pamuklu tişört kullanın.
  • Saçınızı ıslakken taramak isteyebilirsiniz ama buna cesaret etmeyin. Islak saçları fırçalamak gereksiz esneme ve sürtünmeye neden olarak hasara neden olabilir.
  • Tekrarlanan güneşe maruz kalma, tellerinizdeki protein ve Keratin bağlarının zarar görmesine neden olabilir.
  • Saç boyamanın bir bedeli vardır (hayır, pahalı olduğunu biliyoruz ama o kadar da değil.) Renklendirmede yer alan kimyasal işlemler saç kütiküllerini zayıflatarak saç uçlarının kırılmasına meyilli hale getirir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]