BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Aloe Vera Cilt Bakımı

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Aloe vera esasen %99-99.5 sudur ve geri kalanı “jel” olarak sınıflandırılır. Aloe veranın cilde faydaları kullanılırken bitkinin en çok rağbet gören kısmı bu olsa da bitkinin tüm kısımları düşünülmeye değerdir.

Aloe veranın bilinen yatıştırıcı özellikleri, antioksidan içeriği ve belirgin nemlendirme faydaları, onu cilt bakımı ve makyaj için bariz bir katkı haline getirir. Bu iyileştirici etkiler binlerce yıldır bilinmektedir

İşte bu doğal bileşende bulunan temel besinlerden bazıları:

Mineraller
Aloe vera, selenyum, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, bakır ve çinko dahil olmak üzere 20’den fazla cilt besleyici yıldız içeren minerallerle doludur.

Vitaminler
Sadece %1 aloe içeriğinde bu kadar çok iyi şeyin olabileceğini kim düşünebilirdi? Aloe vera, cilt temizleme kitinizi tamamlamak için A, B1, B2, B3, B6, C ve E vitaminlerini içeren etkileyici bir vitamin listesine sahiptir.

Nemlendirme için Aloe Vera: Aloe vera, tüm cilt tipleri için nemlendirici faydaları ile bilinir.

Aloe veranın cilde faydaları sivilcelerin yok edilmesine de yardımcı olur. Sivilcelerin bulunduğu noktaya uygulandığı zaman kısa sürede sivilcelerin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Cildimiz yaşlandıkça yavaş yavaş daha az kolajen üretir. aloe vera harika bir yaşlanma karşıtı bileşendir. Cildinizi gençleştirir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]