BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

3D Microblading Kıl Tekniği

Kaşlar, yüz hatlarında kişinin ifadesini ortaya koyan kısa kıllardır. Yüzün hatlarına göre daha anlamlı bakışlar kazanmasına sahip olur. Bu nedenle kişiler çok ince ya da seyrek olan kıllardan kurtulmak isteyebilir. Bu süreçte karşımıza 3d microblading kıl tekniği çıkmaktadır.

Son dönemlerin en çok kullanılan makyaj uygulamalarından olan ve kaştaki boşlukları kusursuz bir şekilde dolduran 3D microblading tekniği nedir?

Bu işlem kalıcı kalem etkisi verir. Kıllarınızla aynı renkte ve aynı yönde kıl görünümü çizilir. Kalıcı makyaj pigmentlerini epidermise yerleştirmek için klasik tekniklerde kullanılan iğnelerden daha özel, 3 kat daha ince, belirli derecelerde eğimli, ucunda çoklu iğne olan bir kalem alet kullanılır. Bu teknikte boyalar yüzeye yakın yerleştirildiği için daha canlı ve parlak görünürler. Sonuç olarak, son derece ince ve doğal kıllara özdeş görünümlü bir kıl etkisi elde edilir.

 

Çok sorulan sorulardan biri acı hissedermiyim ?

İşleme başlanmadan 30-40 dakika öncesinden uyuşturucu krem sürülür buda acıyı hissetmeyeceğiniz anlamına gelir.

 

SİLİNEBİLİRMİ?

Beklediğinizden kalın veya şekilsiz oldu o zaman  2 şekilde silme işlemi yapılabiliyor.

Lazer ve solüsyonla silme.

Solüsyonlar ile silme işlemi; daha önce cilt altınıza yerleştirilmiş olan boyaların üzerine kalıcı makyaj cihazı ile solüsyonlar uygulanır. Asidik içerikli bu solüsyonlar sayesinde boya ciltten ayrılarak yüzeye çıkartılır. Bu işlemin 1 veya 2 seans tekrarlanması gerekir. Yapılan ilk işlemde kullanılan boya organik içerikli orijinal boya değilse seans süresi uzun olacaktır.

Lazer ile silme işleminde, çıkartılmak istenen boya üzerine lazerle atış yapılır. Bu şekilde silme işleminin de 1 veya 2 seans tekrarlanması gereklidir.

 

KİMLERE YAPILMASI DOĞRU DEĞİLDİR?

Cilt problemi olan hastaların öncelikle doktorundan onay almaları gerekmektedir. Kullanılan ürünler ne kadarda doğal olsa yan etki gösterme ihtimalleri vardır.