BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

3D Microblading Kıl Tekniği Nedir

Kaşlar, yüz hatlarında kişinin ifadesini ortaya koyan kısa kıllardır. Yüzün hatlarına göre daha anlamlı bakışlar kazanmasına sahip olur. Bu nedenle kişiler çok ince ya da seyrek olan kıllardan kurtulmak isteyebilir. Bu süreçte karşımıza 3d microblading kıl tekniği çıkmaktadır.

3d microblading kıl tekniği sayesinde kaşlar kişinin yüz hatlarına uygun hale getirilmektedir. Ayrıca, kaşlar yüz hattına göre dizayn edilmekte, bakışlar daha çok anlam kazanmaktadır.

3d microblading kıl tekniği kişinin kendi kaşından ayırt edilemez. Oldukça ince çizgilerden oluşur ve her yaştan bireyin rahatlıkla bu tekniği yaptırabilir.

Güzellik ve estetik alanında en çok rağbet gören kurslardan birisi de 3d microblading kıl tekniği kursudur. Bu kurs sayesinde kişiler estetik ve güzellik alanına farklı bir soluk getirmiştir. Oldukça kolay bir uygulama ile eşsiz kaşlara sahip olmak bir kurs kadar yakındır.

Kalıcı Makyaj Kursu Nedir?

Kalıcı makyaj, yüz derisi altına doğal minerallerden oluşan renklerinin bir enjeksiyon yardımıyla yerleştirilme işlemine dayanır. Güzellik alanında artış gösteren kalıcı makyaj uygulamaları son zamanlarda kurslar ile devam etmektedir. Özellikle kalıcı makyaj kursu uygulamasında kullanılan malzemelerin doğal olması kurslara rağbeti artırmıştır. Bazı kadınlar kalıcı makyajı bir ihtiyaç olarak görürken, bazıları da keyfi olarak yaptırmaktadır.

Kalıcı makyaj kursu kişisel gelişim olarak da alınabilir. Kurslar MEB onaylı olduğu sürece ticari olarak da kullanılmaktadır. Eğer, ticari bir merkez açmak istiyorsanız mutlaka uluslararası geçerliliği olan bir kursa müracaat etmeniz gerekir.

Kalıcı Makyaj Kursunda Alınan Eğitimler

Kalıcı makyaj kursunda verilen eğitimlerin tamamı profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir. Eğitim malzemeleri ise kesinlikle hijyen standartlarına uygun olmalıdır. Kalıcı Makyaj kurslarında verilen eğitimler ise şu şekildedir;

– Eyeliner eğitimleri,

– Yüz şekilleri ve gölgeleme teknikleri,

– Deri yapısı ve kaş dizaynı eğitimi,

– Altın oran makyaj ve kaş dizaynı,

– Zigzag tekniği ve diğer kalıcı makyaj eğitimleridir.

Medikal Ayak Bakımı Nedir?

Medikal ayak bakımı genellikle şeker hastalarının yaşadığı ayak komplikasyonlarını gidermeye yönelik uygulamalardır. Sağlık açısından da önemli olan bu kurs medikal açıdan tercih edilmektedir. Genellikle tıbbi profesyonelliğe dayanır. Bu sebeple mutlaka profesyonel kişilerce verilmesi gereken bir eğitimdir.

Ayaklarda görülen riski değerlendirmesini azaltmak amacı ile bu kurs tercih edilir. Kursta genellikle şeker hastaları için ayak bakımı eğitimi verilmektedir. Bu eğitime destek olarak farklı eğitimler de alınabilir. Özellikle medikal ayak bakımı kursu ile manikür pedikür kursu da alınmaktadır.

Medikal Ayak Bakımı Kursu Sonrasında

Medikal ayak bakımı kursuna giderek bir sertifika sahibi olabilirsiniz. Bu sertifika ile beraber ticari bir merkez oluşturabilirsiniz. Ayak bakımı kursu ile birlikte manikür pedikür kursu da alabilirsiniz. Bu sayede ticari alanı genişletebilir ve kişisel gelişiminizi devam ettirebilirsiniz.

Kurs size ihtiyacınız olan bilgi ve beceriyi kazandırmaktadır. Bu açıdan kendi işinizi kurmak için en ideal yol sağlık ve güzellik kurslarından faydalanmak olacaktır.