BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Soğuk Kış Ayları İçin Ci̇lt Bakımı

Kış havası cildinizde mutlak hasara yol açabilir. Soğuk kış ayları bizi sıcak ve rahat tutmak için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekebiliyor. Sıcak duşlar, buharlı banyolar ve ortam ısısını yükseltmek kulağa harika geliyor, değil mi? Fakat cildiniz için çok iyi değil, ne yazık ki. Isıyı yükseltmek aslında cildinize daha fazla zarar verir. Sıcaklığın düşmesi ve düşük nem ile birlikte cildiniz tüm gün boyunca nem kaybetmeye devam eder. Cilt bakım rutininizin kışın değişmesi gerekiyor ve cildinizin tüm yıl boyunca muhteşem görünmesini sağlamak için en iyi kış cilt bakımı ipuçlarını sizin için bulduk.

1. NEMLENDİRİCİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Özellikle soğuk kış aylarında daha yoğun bir nemlendirici almayı düşünmelisiniz. Cildinizde nemi hapsettikleri için hyaluronik asit veya fosfolipit içeren bir nemlendirici almanızı öneririz.  Eğer cildiniz çok kuru ise yıl boyunca, yılın tüm ayları için daha güçlü bir nemlendirici kullanmanız gerekir.

İpucu : Nemlendiriciyi duştan hemen sonra uygulayın. Cildiniz nemliyken nemlendirici uygulamak, nemin kilitlenmesine ve gün boyu cildinizin yüzeyinde kalmasına gerçekten yardımcı olacaktır.

2. EKSFOLİYE EDİN!
Eksfoliasyonu, cildinizden gerekli nemi gerçekten uzaklaştırabileceğinden, ölçülü olarak kullanmak önemlidir. Bunun nedeni, cilt hücrelerinizin kışın daha yavaş dönme eğiliminde olmasıdır, bu nedenle pul pul dökülme olabilir ancak daha az sıklıkta yapılması gerekir. Haftada bir kez yeterlidir, ancak bu cilt tipinize ve yaşadığınız iklime bağlı olarak değişebilir. Ne sıklıkla peeling yapmanız gerektiği konusunda sorularınız varsa cilt bakımı uzmanınızla konuşun. 0212 213 4070 – 0544 274 5410

İpucu : Cildinizi nemli tutmak için daha yumuşak bir eksfoliyatör kullanın. Bu yine de eski cilt hücrelerini ortadan kaldıracak ve vücudunuzun yeni hücreler oluşturmasına yardımcı olacaktır.

3.KİŞİSEL NEMLENDİRİCİ (DİKKATLİCE) SEÇİN
Soğuk kış aylarında nemlendirici kullanın
Henüz bir nemlendiriciniz yoksa, şimdi bir tane almanın tam zamanı! Bir çölde yaşıyoruz ve kuru hava kesinlikle cildinize zarar veriyor. Bu sıcak hava vücudunuzdaki nemi atmaya ve cildinizdeki kış savaşını sürdürmeye devam eder. Nemlendirici ile uyumak cildinizin bu nemi yenilemesine yardımcı olur ve cildinizin iyileşmesine yardımcı olur.

İpucu : Nemsiz cilt, erken kırışıklıklara, kırılgan cilt ve pul pul döküme gibi sorunlara yol açabilir. Bir nemlendirici de ortak kış enfeksiyonları riskini azaltacaktır.

4. SU İÇİN!
Çoğumuz günlük olarak yeterince su alamıyoruz. Cildiniz için nem çok önemli! Her gün 8-10 bardak su içmek cildinizin esnek ve parlak kalmasına yardımcı olur. Bu, sert kış aylarında daha da önemlidir ve cildinizin görünümü ve hissi üzerinde kesinlikle büyük bir fark yaratabilir. Şüphe duyduğunuzda, daha fazla su için.

İpucu : Yeterince su aldığınızdan emin olmanın birçok yolu vardır. Hatırlanması en kolay olanlar, her yemekten önce bir bardak içmek, suyunuza lezzet katmak veya her banyo molasından sonra içmektir.

5. GÜNEŞ KREMİ KULLAN
Kışın güneş kremi sürün
Kışın güneş kremi sürmeyi unutmak kolaydır. Güneş dışarıda sıklıkla görünmez. Ama kış güneşi zararlı ışınları ve sert soğuk rüzgârla beraber  yaz aylarından daha fazla cildinizi zarar verir. Kış güneşi siz hissetmeden cildinize zarar verir. Kendinizi koruyun ve güneş kreminizi yıl boyunca uygulayın!

İpucu : Sadece bir lanolin veya gliserin ve 30 ya da daha yüksek bir SPF gibi malzemelerle cildinizi nemlendirin.

6. BRONZLAŞMAYA HAYIR DEYİN
Kış aylarında güneşi daha da az görmek bronzlaşmayı kesinlikle daha çekici hale getirebilir, ancak bu risklere değmez. Bronzlaşmanın, vücudunuzun kendini korumak için artan pigmentasyonunun bir sonucu olduğunu biliyor muydunuz? Cildinizin bronzlaşmadan aldığı minimum D vitamini, maliyetten ve cilt kanseri geliştirme potansiyelinden daha ağır basmaz.

İpucu : Bronzlaşma yatağını atlayın ve bunun yerine nemlendirici kullanın kendi kendine bronzlaştırıcıyı tercih edin!

7. KENDİNİZE İYİ BAKIN
Bir kış yüz bakımı yapın
Bu kış çözülmek ve stres atmak istiyorsanız, yüz bakımı yaptırmayı düşünün! Sert kış aylarında cildinize bakım yapmanın en iyi yollarından biri yüz bakımı yaptırmaktır. Sadece cildinizi nemlendirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda rahatlatıcı ortam stres seviyeleriniz için gerçekten harikalar yaratabilir. Bir yüz bakımı gerçekten mükemmel bir kış cildi olabilir.

İpucu : Yüz bakımı yapmıyor musunuz? Bunun yerine haftalık nemlendirici veya nemlendirici bir yüz maskesi düşünün!

Yeni bir kış cilt bakımı rutini edinmek göz korkutucu görünebilir, ancak gerçekte düşündüğünüzden daha basittir!

Sorularım var? Onlara cevap vermeyi çok isteriz! Bizi arayın veya bir randevu ayarlayın, mükemmel kış cilt bakım rutininizi oluşturmanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. 0212 213 4070 – 0544 274 5410