Kalıcı Makyaj

Her estetik cerrahi müdahale gibi, kalıcı makyaj öncesi iyi bir araştırma yapılmalı be artıları ile eksileri göz önünde bulundurulmalıdır. Kalıcı makyajın ciltte uzun süre aynı formda kalması birazda kişinin dermatolojik yapısına göre de değişmektedir. Bazı ciltler Kalıcı makyaj sonrası cilde zrk edilen pigmentlere karşı doğal örünüm sağlasa da bazı ciltler farklı tepkilerde bulunur. Anlayacağınız gibi öncelikli tavsiyemiz, bu uygulamayı yapmadan önce muhakkak cildiniz doğru bir analizi yapılmalıdır. Estetisyenlik kursları bu konuda kursiyerlerine hassas bilgiler aktarmaktadır. Çünkü normal makyajın tersine kalıcı makyaj ile yapılan uygulamanın geri alınması hem meşakkatli hemde ciddi sorunlar yaratabilir.

Estetisyenlik kursumuz da öncelikli olarak kursiyerlerimize kalıcı makyaj eğitimi vermeden önce detaylı bir inceleme yapmaları konusunda eğitim vermekteyiz. Sizler de muhakkak Kalıcı makyaj eğitimi almış uzmanlar ile görüşmeli ve onlar aşağıda maddelendireceğimiz noktaları muhakkak sormalı ve aldığınız cevaplar üzerine makul bir süre düşünmelisiniz. önemle hatırlatıyor ki! MEB onaylı sertifika eğitimi almamış Estetisyen kurs bitirmemiş profesyonel eğitimi olmayan kişilere bu tür uygulamalar yaptırmayın.

  • Öncelikli olarak uygulama yapmak istediğiniz bölgenin hassaslık durumunu ölçülmesi ve uygulamanın süreçlerini örneğin; çeşitli bölgelerde istenilen tonların oturması farklı zaman alacaktır.

  • Uygulama yapılacak alanın muhakkak görün ve hijyen durumunu gözlemleyin, unutmayın ki deri altına yapılacak bu uygulama enfeksiyon kapmasına çok  açık olacaktır.

  • Endişelerinizi muhakkak paylaşın, doğru bir uzman sizi bu konuda bilinçli bir şekilde bilgilendirecektir. öncelikle sizin sağlık durumunuza önem verecektir.

  • Lokal anastezi bir uyuşturma yapılması gerekmektedir. bunu için kullanılan materyallerin cildinize uyumunu muhakkak görüşün

  • Uygulama sonrası kabuklar düşünceye kadar bölgeye vazelin içeren kremler veya yağlı kremler sürülmemeli doğal bırakılmalıdır.

  • Cilt yenilemesinde kullanılan kremler uygulama sonrasında bu bölgelerde kullanılmamalı bu durum kalıcı makyajın etkisini düşürecektir.

Kısa yazımında bir çok noktaya genel olarka değinmeye çalışsak da bu işleme karar vermeden önce muhakkak araştırmanızı genişletin. Süreç içinde doğru kişiler ile temasta olmanız sonrasında yaşayacağınız kötü durumları engelleyecektir. her yazımızda vurguladığımız gibi Uygulamaları dalında eğitim almış profesyonel kişiler tarafından yaptırın. (MEB sertifikasına sahip Güzellik kursu katılmış Kalıcı makyaj eğitimi almış kişileri tercih ediniz.)

Whatsapp iletişimi için       

 veya sizi arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın