Hassas Cilt Bakım Önerileri

Öncelikle hassas cildin bakımı öyle bilindiği gibi zor değildir sadece biraz dikkat ister. Önemli olan basmakalıp hikayelere kulak asmayıp doğru bir danışmanlık almak gerekir. Öncelikle bir dermatolog ile cildiniz hakkında görüşmeniz olacaktır. profesyonel bilgiler ışı altında ilerlemeniz cilt sağlığınızın korunması ve güzelliğinin ortaya çıkması için çok önemlidir. Güzellik kursu bu tür bilgilerin en temel eğitimlerini veren noktalarıdır. Estetisyenlik eğitimi almış bir uzman öncelikli olarak cilt hassasiyet ölçümü yapacak ve size bakım/makyaj önerilerini bu ışık altında verecektir.

Hassas ciltler için; öncelikle

  • makyaj malzemesi seçiminde dikkat edin! mümkünse önceden test ettiğiniz içeriğini bildiğiniz makyaj malzemeleri kullanın eğer makyaj malzemenizi değiştirecekseniz muhakkak cildinizde ufak bir noktasında teste edin bu test 24 saat ten az olmamalıdır.

  • Fondöten gibi cildin nefes almasını zorlaştıran ürünler yerine cildinize uygun tonda kremler kullanın bu şekilde haffif dokunuşlar ile cilt renk bozukluklarını gidermiş olursunuz.

  • Muhahkkak dermotolog gözetiminde olun  eğer bu koşulu sağlayamıyor iseniz Doğru bir eğitim almış (MEB onaylı bir Güzellik kursu mezunu sertifikalı bir uzman) bir estetisyen ile iletişmde olun.

  • Çok parfüm içeren (doğal olmayan koku gidericiler) makyaj malzemelerinden uzak durun. Kontrol etmeden kullanmayın.

  • Hassas ciltleri için üretilen ve ticari konuda sık sık denetlenen ürünler Bebek ürünleri dir. İsteğiniz ile eşleşen uygun ürünleri kullanabilirsiniz.

  • Cildiniz için kullandığınız yardımcı malzemeleri sık sık temizleyin, ve hijyenik bir ortamda saklayın


 

Eğer siz de cildinize doğru bakımı yapmak istiyor ve yaşlanma karşısında güzelliğinizi korumak istiyor iseniz. Tavsiyemiz, bir güzellik kursu eğitimine katılmanız olacaktır; çünkü insanı en iyi eğitmeni yinr kendi bilgisidir, bilgiyi doğru yerden almak ise onu güçlü kılar. Peki neden kurs? çünkü; sadece cildiniz hakkınızda bilgi almayacaksınız! bu tür eğitim merkezlerinde Kalıcı makyaj eğitimi, protez tırnak eğitimi ve benzeri birçok kurslar bulunmakta cildiniz için en iyi danışmanları buralardan aldığınız eğitim ile sizler olabilirsiniz.

Whatsapp iletişimi için       

 veya sizi arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın