BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

Esteti̇syen Nasıl Olunur?

600 – 800 saat gibi kısa bir sürede estetisyen olabilirsiniz! Her zaman cilt bakımı ve makyaj tutkunuz varsa, estetisyen olarak bir kariyer düşünebilirsiniz. Sadece becerilerden çok öğrenilecek çok şey var, bir estetisyen kurs gereksinimlerini karşılamalı, motivasyona sahip olmalı ve hedefler belirlemelidir. Nasıl estetisyen olunur diye merak ediyorsanız bu blog aradığınız cevap.

Profesyonel Bir Kurs Bulun
Artık ne gerektiğini bildiğinize göre, ilk adım hayallerinizin başlayabileceği bir okul bulmak. Neresinin size uygun olduğunu görmek için farklı okullarda bir tur rezervasyonu yapın!

Turunuzda sorabileceğiniz bazı sorular:

Öğrenciler neden okulunuzu seviyor?
Ders programları nasıl?
Estetisyenlik programı nasıldır?
Size uygun olup olmadığımızı görmek için Reform Akademi’den bir randevu alın ! 0212 213 4070 – 0544 274 5410

PROGRAMA BAŞVUR!
Bir estetisyenlik programına başvurmak için atılan birçok adım vardır. Bir danışmanla randevunuz olduğunda ve okul programınızı seçtikten sonra, ders için ihtiyaç duyacağınız şeylerin listesini gözden geçirmelisiniz!

Ayrıca , hak kazananlar için mevcut olan mali yardım için de başvurabilirsiniz ! Okul başlamadan önce danışmanınızdan yardım almanızı öneririz.

ÖĞRETİLEBİLİR OLUN
Estetisyen, öğretilebilir kişidir. Dersler başlamadan önce, öğrenmek için doğru zihniyete sahip olduğunuzdan emin olun. Öğretilebilir olmak, yeni yollar öğrenmeye ve dinlemeye açık olmak demektir.

Öğrenirken olumlu bir tutum sergileyin! Bir deneyimden öğrenebilirsin ve bu harika bir öğretme anı olabilir. En iyi estetisyenler denemeye ve gelişmeye devam ediyor. İşte bir estetisyen olarak öğrenebileceğiniz bazı şeyler :

Epilasyon
Makyaj yapmak
Kirpik uygulamaları
Cilt teorisi
Yüz tedavileri
Eksfoliyasyon teknikleri
Protez tırnak uygulamaları

Bir de 4.seviye estetisyenlik programı , aşağıdakiler gibi daha gelişmiş tıbbi teknikler öğrenebilirsiniz:

Mikrodermabrazyon
Kimyasal pul pul dökülme
Lazer tedavileri

GEREKSİNİMLER HAKKINDA BİLGİ EDİNİN
Estetisyen olmak için bakanlık şartları var! Sertifika gereksinimleri , önce bir eğitim almanız, gerekli sınavlara girmeniz ve ardından bir sertifika için başvurmanız gerektiğini söylüyor! Kursunuzda çalışmayı bekleyebileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

Sanitasyon ve enfeksiyon kontrolü
İnsan fizyolojisi ve anatomisi
İntegümenter sistem ve cilt histolojisi
Cilt koşulları, bozuklukları ve hastalıkları
Sebasöz ve sudoriföz bezlerin bozuklukları
temel kimya
Saç, folikül ve büyüme döngüsü
Cilt bakım ürünleri
Cildi etkileyen faktörler

Hayallerinizi takip etmek için hedefler belirleyebilmeli ve onları tutabilmelisiniz. Bir estetisyen azimlidir, tutkuludur ve başarılı olmak için ne gerekiyorsa yapmaya isteklidir. Bir estetisyen, devam etme ve her gün ortaya çıkma motivasyonuna sahiptir. Bir estetisyen yaratıcıdır, iş odaklıdır ve projeleri tamamlamak için çok çalışır. sence bu talebi karşılayabilecek misin?

BİR ESTETİSYEN HARİKA BİR KARİYERE SAHİP OLABİLİR
Geleceğinizin nasıl görünmesini istiyorsunuz? Estetisyen olmak için kariyer hedeflerinizi şimdiden belirlemelisiniz, böylece sizi motive edecek bir şeyiniz olur. Bir salon sahibi, kirpik uzmanı, makyaj sanatçısı, eğitmen veya başka bir kariyer sahibi olmak için çalışabilirsiniz !

BAŞLAMAYA HAZIRIM
Artık nasıl estetisyen olunacağını bildiğinize göre, bir estetisyenin ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya neden şimdi başlamak için harika bir zaman olduğunu öğrenebilirsiniz !