BLOGUMUZDAN....

BLOGUMUZDAN

DUDAK ÇATLAMASINDA YAPMANIZ GEREKENLER

[el_row ][el_column column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Her şeye rağmen dudakların hala kesik… Bilmen gereken ilk şey umutsuz bir vaka olmadığın.

Bu, özellikle kış aylarında eczanelerde en popüler sorulardan biridir. Soğuk, rüzgar, ısıtılan alanların kuruluğu çatlakların ve hatta iyileşmesi kolay olmayan küçük yaraların ortaya çıkmasına neden olur.

Sorun belli ki estetik. Dudaklar böyle olduğu için onları boyamak neredeyse imkansız bir görevdir ve onları gizlemek başka bir zorluktur. Ve bu yetmezmiş gibi, bu tür kuru cilt, uçuk, boceras ve diğer benzer enfeksiyonların ortaya çıkması için mükemmel bir üreme alanıdır.

 

YANLIŞ BİR ŞEY Mİ YAPIYORUM?

Çatlamış dudakların arkasında, hava durumuna ek olarak, hem onlara bakım yapma biçiminde hem de kullanılan ürün türünde çeşitli hataların gizlenmesi yaygındır. Bazı dermatologlar, hem rujlarda hem de diş macunlarında bulunan sodyum sülfatlar ve mentol gibi bazı bileşenlerin, cildi çok ince olan ve dış etkenlerden korumak için yağ bezlerinden yoksun olan bu bölgedeki cildi tahriş edebileceğini iddia etmektedir.

Kesildiğinde dudaklarınızı boyayıp boyamama konusunda genel bir kural yoktur. Kesin olan şey, hem mat hem de vinil bitmiş kalıcı barların bu bölgedeki cildi kurutma eğiliminde olmasıdır. Her durumda, iyi bir allıktan vazgeçmek istemiyorsanız, en iyisi önce cildi koruyan ve birleştiren bir astar veya astar uygulamaktır. Çok özel bir şeyiniz yoksa, rengi kullanmadan önce iyice kurutmanız gereken bir kat vazelin kullanabilirsiniz. Akılda tutulması gereken başka bir nokta: çubuk ne kadar koyu olursa, kusurlar o kadar fazla görülecektir.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]